«Περίεργο που δεν το έδωσε ο διαιτητής»

20:06 10/12/2011 - Πηγή: AEK365

Περίεργο χαρακτήρισε το πέναλτι που δόθηκε στον ΠΑΟΚ ο Γιώργος Δώνης. Ο τεχνικός του Ατρόμητου φάνηκε να απορεί για την απόφαση που πήρε ο επόπτης, για τον οποίο αναφέρε πως ήταν πολύ μακριά από την φάση σε σχέση με τον διαιτητή που ήταν σχεδόν δίπλα. Ο έμπειρος προπονητής των Περιστεριωτών ωστόσο μίλησε και για την ήττα της ομάδας του από τον ΠΑΟΚ (3-1) και παραδέχθηκε την ανωτερότητα των Θεσσαλονικιών.

«Ο ΠΑΟΚ

ήταν καλύτερος στο πρώτο μέρος. Εμείς στην επανάληψη βελτιωθήκαμε και μειώσαμε στο σκορ. Προσπαθήσαμε να ισοφαρίσουμε αλλά τελικά δεν πήραμε ένα θετικό αποτέλεσμα. Όταν παίζεις στην Τούμπα με αντίπαλους τόσο ποιοτικούς παίκτες, είναι δύσκολο να πάρεις αποτέλεσμα.

Συνεχίζουμε την προσπάθειά μας. Κρατάμε το δεύτερο ημίχρονο από το ματς αυτό. Δεν ξέρω τι έχει γίνει στην φάση του πέναλτι. Είναι όμως περίεργο που δεν το δίνει ο διαιτητής, που είναι στα 2 με 3 μέτρα και το δίνει ο επόπτης από τα 30 μέτρα», ήταν τα λόγια του.