Πέρασε από Δάφνη η Βασίλισσα

18:53 24/2/2013 - Πηγή: AEK365

Η ΑΕΚ έκανε αυτό που έπρεπε και με μια καλή εμφάνιση και την ώθηση των οπαδών της κατάφερε να νικήσει με 75-70 τον Αμύντα μέσα στην Δάφνη για την 18η αγωνιστική.

Το ματς

Η ΑΕΚ ξεκίνησε τον αγώνα με κάποια κενά στην άμυνα, όμως σταδιακά βελτίωσε την εικόνα της και κατάφερε να φτάσει στον στόχο της, που δεν ήταν άλλος από το να χτίσει μια σημαντική διαφορά μέχρι και το ημίχρονο.

Έτσι, βελτιώνοντας την επίθεση και παίζοντας ακόμα καλύτερη άμυνα έφτασε να προηγείται με 42-35.

Εξαιρετική εικόνα παρουσίασε και η Ένωση και στο δεύτερο ημίχρονο, αφού δεν είχε άλλο αποτέλεσμα πέρα από τη νίκη στο μυαλό της και γι αυτό φρόντισε να μην αφήσει περιθώρια στον Αμύντα, ο οποίος πάλευε για να πιέσει την ΑΕΚ. Αυτό, όμως δεν είχε κανένα αποτέλεσμα με την ομάδα του Βαγγέλη Ζιάγκου να φτάσει στο +10 και να κρατάει τη διαφορά για να φύγει με το «διπλό». Μάλιστα, μ ια μικρή χαλάρωσε στο τέλος μείωσε τη διαφορά και έδωσε τη νίκη στην ΑΕΚ με 75-50.