21:12 6/4/2014 - Πηγή: AEK365

ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ: 33η αγωνσιτική
ΑΣΤΕΡΑΣ-ΑΡΗΣ: 2-2
ΓΗΠΕΔΟ:Τρίπολης

Σε ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον Αστέρας και Άρης αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2, στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκα.

Το ματς

Μοιρασμένο το παιχνίδι στο ξεκίνημα, με τον Αστέρα όμως να πατάει καλύτερα απέναντι στον Άρη και να έχει δοκάρι στο 20'. Ένα λεπτό αργότερα

κατάφερε όμως να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα με την προβολή του Καράσκο. Η ομάδα της Τρίπολης είχε κι άλλη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά το ημίχρονο τελείωσε με το 1-0.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε καλά για τον Άρη, ο οποίος κέρδισε πέναλτι, που εκτέλεσε εύστοχα ο Τριανταφυλλάκος,από τον Καράσκο που αποβλήθηκε μάλιστα με δεύτερη κίτρινη. Ο Μανιάς στη συνέχεια έκανε μια μικρή ανατροπή, καθώς με ατομική ενέργεια έκανε το 2-1 στο 68, με τον Αστέρα, όμως να απαντάει 5 λεπτά αργότερα με τον Εντό. Στη συνέχεια δεν άλλαξε τίποτα με τις 2 ομάδες να μένουν στην ισοπαλία σε ένα αδιάφορο ματς.