18:07 5/4/2015 - Πηγή: AEK365

ΚΥΠΡΟΣ-ΠΛΕΪ ΟΦ-4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ερμής Α.-Ομόνοια: 0-1
(Κιρμ 10')

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Ομόνοια που νίκησε εκτός έδρας τον Ερμή με 1-0 και μείωσε την διαφορά της από την κορυφή του πρωταθλήματος στους έξι βαθμούς.

Το «χρυσό γκολ» που έδωσε το πολύτιμο τρίποντο στους «πράσινους» πέτυχε ο Κιρμ στο 10΄.

ΑΕΛ-Οθέλλος Α.: 0-1
(Γκριγκαλασβίλι 65')

Ο Οθέλλος πέτυχε το ζητούμενο, με τον Γκρικαλασβίλι να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης

στο 65' και να χαρίζει το τρίποντο στην ομάδα του, το οποίο την κρατάει ζωντανή στο κυνήγι παραμονής της στην Α' κατηγορία. Η ΑΕΛ με πολλές αλλαγές δεν έδειξε κάτι το ιδιαίτερο και έτσι μοιραία γνώρισε την ήττα

Αγία Νάπα-Εθνικός Α.: 1-0
(Χάμπερ 36')

Η Αγία Νάπα βρισκόταν σε... καλό μομέντουμ και υποδεχόμενη τον Εθνικό Άχνας στο «Τάσος Μάρκου», στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των πλέι-οφ, έκανε το γνωστό της παιχνίδι, δίνοντας μεγάλη σημασία στην άμυνα, χτυπώντας στις αντεπιθέσεις και επικρατώντας τελικά με το... αγαπημένο της 1-0.

Δόξα Κ.-Νέα Σαλαμίνα: 3-0
(Φερνάντες 5', 10')

Σημειώνοντας τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο η Δόξα επικράτησε 3-0 της Νέας Σαλαμίνας και επέστρεψε στις νίκες. Δύο γκολ με εκτελέσεις φάουλ από τον Ρικάρντο Φερνάντες στο πρώτο δεκάλεπτο, ο Λόμπο το τρίτο γκολ. Δεν κατάφεραν να αντιδράσουν οι Ερυθρόλευκοι της Αμμοχώστου.