ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ: 34η αγωνιστική
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΟΦΗ: 1-0
ΓΗΠΕΔΟ: Αγρίνιο
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Δημητρόπουλος (Φθιώτιδας)

Με το σουτ - φάουλ του Γκάλο ο Παναιτωλικός νίκησε 1-0 τον ΟΦΗ και ολοκλήρωσε επιτυχώς τις υποχρεώσεις του στο φινάλε του πρωταθλήματος.

Το ματς

Ο Παναιτωλικός μπήκε δυνατά και πίεσε αρκετά

στα πρώτα λεπτά, με τον ΟΦΗ να μην μπορεί να αντιδράσει. Ο ρυθμός ήταν αρκετά καλός, αλλά το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 63' με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκάλο και έδειξαν να κρατούν με ευκολία το υπέρ τους αποτέλεσμα, παρά την πίεση των Κρητικών κι έτσι το 1-0 έμεινε μέχρι το τέλος.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μάκης Χάβος): Στεφανάκος, Κουτρομάνος (46' Μήλιος), Καλί, Καμαρά, Μελισσάς, Πασάς (30' λ.τ. Μπόγιοβιτς), Γοδόι, Σφακιανάκης (64' Τζούνιορ), Μαρτίνες, Γκάλο, Ανέν.

ΟΦΗ (Ρικάρντο Σα Πίντο): Αγριμάκης, Δαμιανάκης, Μπαρέιρο, Μονιάκης, Στάθης, Ντουντού, Νούνιες (76' Παπάζογλου), Κυζιρίδης (60' Φραγκουλάκης), Ροβίθης, Κάλαϊτζιτς (76' Περογαμβράκης), Μιλιάζες.