00:04 28/11/2014 - Πηγή: AEK365

EURΟPA LEAGUE-6ος ΟΜΙΛΟΣ-5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΕΝΤ ΕΤΙΕΝ-ΚΑΡΑΜΠΑΚ: 1-1
Γήπεδο: Ζοφρί Γκισάρ

Στο 1-1 έμειναν Σεντ Ετιέν και Καραμπάγκ και όλα θα κριθούν την τελευταία αγωνιστική.

Η Καραμπάγκ πίεσε αρχικά και στο 15ο λεπτό ο Ναντίροφ έκανε το 1-0 για την ομάδα του, παγώνοντας το κοινό των Γάλλων. Ωστόσο η Σεντ Ετιέν ανέβασε στροφές και στο 21ο λεπτό ο Φαν Βολφσβίνκελ έκανε το 1-1.

ΣΕΝΤ ΕΤΙΕΝ: Ρουφιέ, Τέοφιλ Κατρίν, Μπρισόν, Σαλ, Κλέμεν, Κοχέιντ (67' Μογιό), Περίν, Λεμουάν, Γκραντέλ, Φαν Βολφσβίνκελ, Χαμουμά (63' Μονέ Πακέ)

ΚΑΡΑΜΠΑΚ: Σέχιτς, Καράγιεφ, Μεντβέντεφ,

Σαντίγκοφ, Αγκόλι, Γκουσεΐνοφ, Γιουσίφοφ (75' Τέλι), Μουαρέμ, Αλμέιδα, Τζορτζ (63' Γκουρμπάνοφ), Ναντίροφ (79' Αλασκάροφ)

ΙΝΤΕΡ-ΝΤΝΙΠΡΟ: 2-1
Γήπεδο: Σαν Σίρο

Σημαντική νίκη πρωτιάς για την Ίντερ με 2-1 κόντρα στην Ντνίπρο.

Η Ντνίπρο μπήκε δυνατά στο ματς και αιφνιδίασε την Ίντερ καθώς στο 16ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Ροτάν. Ωστόσο στο 30ο λεπτό ο Κουζμάνοβιτς από κοντά έκανε το 1-1 κι ενώ στο 28' η Ντνίπρο έχασε πέναλτι με τον Κονοπλιάνκα.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με το χειρότερο τρόπο για την Ίντερ καθώς έχασε τον Ρανόκια με κόκκινη κάρτα, ενώ στο 50' ο Χαντάνοβιτς απέκρουσε το σουτ Ροτάν. Ωστόσο στην αμέσως επόμενη φάση ο Οσβάλντο έκανε το 2-1 για την Ίντερ.

ΙΝΤΕΡ: Χαντάνοβιτς, Ζουάν, Ντοντό, Ρανόκια, Ναγκατόμο (37' Καμπανιάρο), Γκουαρίν, Μεδέλ, Κουζμάνοβιτς, Ερνάνες (60' Όμπι), Οσβάλντο, Ικάρντι (55' Ανρρεόλι).

ΝΤΝΙΠΡΟ: Μπόικο, Βλαντ, Ντάγκλας, Λούκεβιτς, Φεντέτσκι (70' Ματέους), Κραβτσένκο (73' Γκάμα), Ροτάν, Τσεμπεριάτσκο, Μαζούτς (82' Σελέζνιοφ), Κάλινιτς, Κονοπλιάνκα.