23:30 9/12/2011 - Πηγή: AEK365

ΒΕΛΓΙΟ- 17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΜΕΧΕΛΕΝ- ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ: 2-1
Γήπεδο: Αχτέρ ντε Καζέρν
Σε καθοδική πορεία βρίσκεται η Άντερλεχτ, η οποία για 2ο σερί ματς έμεινε χωρίς νίκη. Η αντίπαλος της ΑΕΚ γνώρισε την τα με 2-1 από τη Μέχελεν.
Η Μέχελεν ήταν η απόλυτη κυρίαρχος στα πρώτα λεπτά και μετά από κάποιες καλές ευκαιρίες κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 16ο λεπτό. Ο Ρενάρ έκανε την πάσα για τον Ντεστόρμ, ο οποίος πρόλαβε τον Προτό και πλάσαρε ιδανικά.
Η Άντερλεχτ κατάφερε να φέρει το ματς στα

ίσια στο 59ο λεπτό. Ο Σουάρες έκανε τις προσποιήσεις μέσα στην περιοχή και με σουτ μέσα από σώματα έκανε το 1-1. Από εκεί και πέρα η Άντερλεχτ πίεσε για το γκολ, αλλά η Μέχελεν σε μια κόντρα στο 72' έκανε το 2-1 με τον Κοράδο και πήρε τη νίκη.
ΜΕΧΕΛΕΝ: Ρενάρ, Γκομσί, Ντε Βίτε, Πάντζα, Τσεν, Γκόριους, Ντεστόρμ, Μπισέ, Ντιαμπάνγκ (69' Ρουίς), Ζαϊρί, Κορντάδο (90' Αλίμπεκ).
ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ: Προτό, Βασίλέφσκι, Γιουχάζ, Σαφάρι, Κλιέσταν, Ζιλέ, Κουγιάτ, Κανεσίν (77' Πράετ), Γιοβάνοβιτς, Ντε Σουτέρ, Σουάρες.