Δεν το κουνάει από την 2η θέση η Μάδεργουελ

19:33 30/3/2013 - Πηγή: AEK365

SCOTTISH PREMIER LEAGUE 32η αγωνιστική

Νταντί-Μάδεργουελ 0-3
(9' Χίγκτον, 63', 79' Λο)
Επτά γκολ στις δυο τελευταίες αγωνιστικές έχει πετύχει η Μάδεργουελ καθώς μετά το 4-1 επί της Χιμπέρνιαν, σήμερα κέρδισε 3-0 την ουραγό Νταντί εκτός έδρας και διατήρησε την δεύτερη θέση στην βαθμολογία. Μόλις στο 9ο λεπτό ο Χίγκτον έκανε το 1-0 για να έρθει στο δεύτερο ημίχρονο ο Λο με δυο γκολ,

στο 63' και στο 79', να διαμορφώσει το τελικό 3-0 με την Μάδεργουελ να συμπληρώνει τέσσερις νίκες στα τελευταία πέντε παιχνίδια πρωταθλήματος.
Χιμπέρνιαν-Ινβερνές 1-2
(59' Γκρίφιθς/ 48' Ντράπερ, 65' Σίνι)
Δεύτερη σερί νίκη για την Ινβερνές η οποία πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Χιμπέρνιαν επικρατώντας με 2-1 και παρέμεινε σε απόσταση τριών βαθμών από την δεύτερη θέση. Όλα κρίθηκαν στο δεύτερο μέρος με τον Ντράπερ να βάζει μπροστά την Ινβερνές αλλά τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν με τον Γκρίφιθς στο 59ο λεπτό. Ωστόσο η χαρά της Χιμπέρνιαν κράτησε μόλις έξι λεπτά καθώς ο Σίνι στο 65ο λεπτό έδωσε ξανά προβάδισμα στην Ινβερνές, προβάδισμα που κράτησε ως το τέλος.
Αμπερντίν-Χαρτς 2-0
(10', 55' ΜακΓκιν)
Ρος Κάουντι-Κιλμάρνοκ 0-1
(2' Φάουλερ)
Αύριο η πρωτοπόρος Σέλτικ φιλοξενείται στην έδρα της Σεντ Μίρεν, 14:45, ενώ η 32η αγωνιστική ολοκληρώνεται την Δευτέρα με την αναμέτρηση Σεντ Τζόνστον-Νταντί Γιουνάιτεντ.