Τριγλία Ραφήνας – Ολυμπιάδα 1-0

Την ανοδική της πορεία με τον Πέτρο Τσιγκούλη στην άκρη του πάγκου συνέχισε η Τριγλία, η οποία επικρατώντας της Ολυμπιάδας με 1-0 στη Ραφήνα, έκανε ένα ακόμα βήμα παραμονής, καθώς μείωσε στους δύο πόντους από τη σωτηρία.

Χρυσός σκόρερ των γηπεδούχων οι οποίοι έφθασαν στην τρίτη τους νίκη στους τελευταίους τέσσερις αγώνες, διευρύνοντας έτσι το αήττητο τους, ο Λεμονής, τρία λεπτά πριν εκπνεύσει η κανονική διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου. Παράλληλα η Τριγλία με αυτή τη νίκη ξεπέρασε στη βαθμολογία την Ολυμπιάδα, η οποία έχασε πολύτιμο έδαφος στη μάχη που δίνει για την παραμονή.

ΤΡΙΓΛΙΑ

ΡΑΦΗΝΑΣ: Φιλιππόπουλος, Σταμπέλος, Κονταρίνης (70' Γκίκας), Σπαγής, Τσέπας, Σκαφίδας, Αρναρέλλης,. Μάντζης, Λεμονής (62' Καλαμπόγιας), Ζέκιο, Σκουρλάς (80' Μεζίνης).

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ: Γεωργίου, Παντελίδης, Καμένος (74' Μελλάς), Μαντούσης, Δακουτρός, Λιώσης (67' Γκικουρίας), Γιαννουλάκης, Γκιάτης, Μαυρουδής, Πέρρος, Μίχας (62' Γρηγοράκος)