Φωστήρας-Ρόδος 4-2

Το καθήκον του έκανε ο Φωστήρας, επικρατώντας με 4-2 της Ρόδου πιάνοντας στην κορυφή τον Ελπιδοφόρο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ πολύ νωρίς μόλις στο 7’ με τον Ντεντόπουλο. Παρ όλα αυτά η Ρόδος δεν το έβαλε κάτω και κατάφερε να απαντήσει στο 16’ με τον Γκίνη. Η Ρόδος δεν έμεινε εκεί και έφερε «τούμπα» το ματς στο 38’ με σκόρερ και πάλι τον Γκίνη. Ο Φωστήρας παρά την ψυχρολουσία, κατάφεραν πριν τελειώσει κι όλας το ημίχρονο να πάρει και πάλι το προβάδισμα

στο 38’ με τον Τασούλη και 40’ με τον Τερζή για το χορταστικό 3-2 στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο οι ρυθμοί, αλλά ο Φωστήρας χτύπησε και πάλι στο 80’ με τον Δωροβίνη να διαμορφώνει το 4-2 και να «σιγουρεύει» ένα «επεισοδιακό» τρίποντο.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Μπόκος, Κόπελας, Τασούλης (77' Κατσιγιάννης), Ζίζηλας, Τερζής, Μπανιάς, Τσοπανάκος (85' Γεωβργόπουλος), Δωροβίνης, Ντεντόπουλος, Μπεθάνης, Βλάχος (75' Μπούκουρης)

ΡΟΔΟΣ: Ροδανάκης, Διακοβασιλείου, Καντιμοίρης, Παπαδόπουλος, Πελέκης, Θαμνόπουλος, Δανάς, Καλημέρης (56' Φράγκος), Καταπόδης, Γκινής (90' Χατζηπαυλής), Ορφανίδης (90' Νίκανδρος)