Τρελαίνει κόσμο η Άουγκσμπουργκ

Ακόμα μία νίκη πήρε η Άουγκσμπουργκ, επικρατώντας 2-1 της Κολωνίας και ξέφυγε από τις θέσεις του υποβιβασμού.

Για έκτο συνεχόμενο παιχνίδι αήττητη παρέμεινε η Άουγκσμπουργκ στο γερμανικό πρωτάθλημα με αποτέλεσμα να ξεφύγει αρκετά από τις τελευταίες θέσεις. Τελευταίο της θύμα, ήταν η Κολωνία, της οποίας και επικράτησε 2-1.

Ο Κου στο 19΄άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, για να έρθει ο Ποντόλσκι στο 42’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι να ισοφαρίζει σε 1-1. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, όταν ο Ράφαελ με πέναλτι

και αυτός έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ: Γιέντς, Βερχάεγκ, Σανκό, Λάνγκαμπ, Οστρζόλεκ, Χοσογκάι, Μπάιερ (86’ Ντε Ρεκ), Ντιένγκ (81’ Κάλσεν Μπράκερ), Κου, Μπελινγκχάουζεν, Ράφαελ (72’ Μέλντερς)
ΚΟΛΩΝΙΑ: Ρένσινγκ, Σερένο, Ζερομέλ (76’ Τεσέ), Ζεμάλ, Έιχνερ (61’ Ισάκ), Λάνιγκ, Ρίδερ, Κλέμενς, Πέστσκο (46’ Μπρέτσκο), Ποντόλσκι, Νοβάκοβιτς