Πύρασος Ν. Αγχιάλου - Πυργετός 0-1

20:12 8/1/2012 - Πηγή: OnSports

Νικηφόρα πέρασε από το ΕΑΚ Βόλου ο Πυργετός, που επικράτησε 1-0 του Πύρασου Νέας Αγχιάλου.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο δεν κατάφεραν να μετατρέψουν τις ευκαιρίες τους σε γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πυργετός ανέβασε την απόδοσή του κι άρχισε να γίνεται απειλητικός. Στο 62’ ο Τσατσαλίδης με σουτ από πλάγια θέση κατάφερε να σκοράρει, κάνοντας το 0-1 για την ομάδα της Λάρισας. Το γκολ αυτό ανέβασε την ψυχολογία των φιλοξενούμενων, που είχαν δοκάρι στο 86’ σε κεφαλιά του Γκαμπέτα.

ΠΥΡΑΣΟΣ Ν. ΑΓΧΙΑΛΟΥ: Γκιούρκης, Μπούτλας, Κοντοβάς, Λ. Γκάγκας, Μπασδάνης, Κίτσος, Πετρίδης, Τσάγγαρης (70’ Κυριάκος), Σπ. Γκάγκας (46’ Σατελιάν) , Ράπτης (46’ Κόκκας), Διαμάντης.

ΠΥΡΓΕΤΟΣ: Μπατραβάνης, Μαντζαφούλης, Γιαννακόπουλος, Δούκας, Καρλιάμπας, Κουρδής, Τσατσαλίδης (67’ Νάστας), Γκαμπέτας, Προβίδας (55’ Γρηγορίου), Μάγγος, Κωστούλας (86’ Ελευθεριάδης).