Εθνικός Φιλιππιάδας – Θεσπρωτός 3-2

20:12 8/1/2012 - Πηγή: OnSports

Αν και προηγήθηκε ο Θεσπρωτός στα πρώτα λεπτά, κατάφερε τελικά να χάσει με 3-2 από τον Εθνικό Φιλιππιάδας, ο οποίος «σκαρφάλωσε» στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Σε έναν κακό αγωνιστικά χώρο και σε μια αναμέτρηση που σημαδεύτηκε από αρκετά λάθη της διαιτησίας, ο Θεσπρωτός κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 7’ με τον Μπάρκα, ωστόσο μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου, ο Εθνικός Φιλιππιάδας, είχε κάνει την ανατροπή.

Λίγα λεπτά αφότου δέχτηκαν το γκολ και συγκεκριμένα στο 13’, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Γυφτοκώστα, ενώ στο

31’ πήραν προβάδισμα 2-1 με τον Ηλία, σκορ με το οποίο πήγαν στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη, οι δύο ομάδες δημιούργησαν αρκετές καλές ευκαιρίες, ωστόσο ο Εθνικός κατόρθωσε να διευρύνει το σκορ σε 3-1 με τον Λέντζο. Δύο λεπτά μετά, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 3-2 με τον Αθανασίου, αλλά δεν μπόρεσαν να πάρουν το βαθμό της ισοπαλίας.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ: Μπαντής, Μούτας, Κοντογεώργος, Ηλίας (89΄ Τσακανίκας), Πάνος, Λέντζος, Κολιός (65΄ Παναγιώτου), Κόλλινς (57΄ Παλιάγκας), Γυφτοκώστας, Μπόμπορης, Δημουλιάς.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: Βενέτης, Καλαντζής, Λιαμύρας, Μάστορας, Κωνσταντάκος, Αθανασίου, Μπάρκας, Παππάς Σ., Ζώης, Καβαλάρης, Κάλλος (74΄ Γιαννακός).