Εύκολη νίκη για Μπαρτσελόνα

01:02 1/4/2012 - Πηγή: OnSports

Με 2-0 επικράτησε η Μπαρτσελόνα της Αθλέτικ Μπιλμπάο στο «Καμπ Νου» και παρέμεινε σε απόσταση έξι βαθμών από την κορυφή και τη Ρεάλ Μαδρίτης.

Όσο ζει… ελπίζει η Μπαρτσελόνα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος στην Ισπανία και αυτό που πρέπει να κάνει, το πετυχαίνει με εύκολο τρόπο. Απέναντι στην Αθλέτικ Μπιλμπάο, πήρε την 7η της συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα, παραμένοντας στους έξι βαθμούς από την κορυφή του πρωταθλήματος.

Ο Ινιέστα στο 40’ άνοιξε το σκορ για τους «μπλαουγκράνα», με τον Λιονέλ Μέσι στο 58’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι να προσθέτει ακόμα ένα τέρμα στον προσωπικό του λογαριασμό.

Την ίδια ώρα, η Μάλαγα έχασε 2-0 από την Μπέτις στο «Ροσαλέδα» και δεν μπόρεσε να βρεθεί στην 3η θέση της βαθμολογίας. Ο Κάστρο στο 40’ άνοιξε το σκορ για τους «βερδιμπλάνκος», με τον Ντοράδο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.