Euro 2012: Μάδησε τις «τουλίπες», παρά την πίκρα, η Μπάγερν (video)

Με νίκη (3-2) κόντρα στην εθνική Ολλανδίας, η οποία προετοιμάζεται για τα τελικά του Euro στα γήπεδα της Πολωνίας και της Ουκρανίας, μάζεψε τα… κομμάτια της η Μπάγερν Μονάχου μετά τον χαμένο τελικό του Champions League.

Η αναμέτρηση που διεξήχθη χωρίς σκοπιμότητες, πρόσφερε πλούσιο θέαμα και συγκινήσεις, καθώς χαρακτηρίστηκε από τις διαδοχικές εναλλαγές στο προβάδισμα. Οι Βαυαροί ήταν οι πρώτοι που πήραν… κεφάλι με τον Κρόος στο 17΄, ωστόσο οι «οράνιε» έφεραν τα πάνω κάτω μέσα σε τρία λεπτά με τέρματα των Χούντελαρ (18’) και Νάρσινγκ (20’).

Στο 28’ ο Πέτερσεν έφερε και πάλι το ματς στα ίσια, ενώ το τελικό 3-2 «έγραψε» ο Γκόμες τρία λεπτά πριν εκπνεύσει το 90λεπτο, αφού στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες δεν έδειξαν τον ίδιο επιθετικό… οίστρο μπροστά από τις δύο εστίες.