Το... ξύλο της χρονιάς στο Φενέρμπαχτσε - Μπεσίκτας (video)

Τουρκικό ντέρμπι με τα όλα του. Πέντε κόκκινες, δυο πέναλτι, πολύ πάθος και ξύλο με τη Φενέρμπαχτσε να επικρατεί της Μπεσίκτας με 2-1 και να μειώνει τη διαφορά στο -2 από την αντίπαλο της.

Τι άλλο να έβλεπαν οι Τούρκοι φίλαθλοι στο μεγάλο ντέρμπι της Κωνσταντινούπολης;

Η Φενέρμπαχτσε επικράτησε της Μπεσίκτας με 2-1 χάρη σε δύο εύστοχα πέναλτι (20' Τζουλιάνο, 86΄ Γιάνσεν) με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν ένα λεπτό αργότερα διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Αυτό που σημάδεψε τον αγώνα ήταν οι 5 αποβολές με τη Φενέρ να βλέπει τους Λουίς Νέτο (45') και Κουμπασί (88΄) να παίρνουν

την άγουσα για τα αποδυτήρια με απευθείας κόκκινη, ενώ οι τρεις αποβολές της Μπεσίκτας ήταν με δεύτερη κίτρινη.

Την αρχή έκανε ο Ρικάρντο Κουαρέσμα στο 43' και ακολούθησε ο Χάτσινσον στο 85΄ ενώ το... κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Οζιακούπ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων...