Θύμα επικής ανατροπής η Λίβερπουλ!

ΔΙΕΘΝΗ
Προηγείτο 3-1 στο 76΄ κι έχασε 4-3 από την Μπόρνμουθ

Δύο φορές προηγήθηκε με διαφορά δύο τερμάτων κι όμως η Λίβερπουλ δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη στην έδρα της Μπόρνμουθ. Μέχρι το 76' ήταν μπροστά με 3-1, αλλά γνώρισε την ήττα (!) καθώς ο Νέιθαν Άκε έγραψε το τελικό 4-3 στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων!

Το πιο συναρπαστικό ματς της 14ης αγωνιστικής της Premiership αφήνει τους «κόκκινους» στην τέταρτη θέση, ενώ η Τσέλσι αύξησε τη διαφορά της στην κορυφή.

*Ούτε χθες σήκωσε κεφάλι στο πρωτάθλημα η Μαν. Γιουνάιτεντ! Ενώ ο Ζλάταν έμοιαζε να δίνει

διπλό επί της Έβερτον, ένα ανόητο πέναλτι του Φελαϊνί την καταδίκασε να μείνει με 2 νίκες σε 11 ματς (1-1). Τρίτη σερί ισοπαλία και 7η γκέλα στις 8 τελευταίες αγωνιστικές η ομάδα του Μουρίνιο

Συνοπτικά:
Μπόρνμουθ - Λίβερπουλ 4-3 (56' πέν. Γουίλσον, 76' Φρέιζερ, 78' Κουκ, 93' Ακέ / 20' Μανέ, 22' Ορίγκι, 64' Εμρέ Τζαν)
Έβερτον - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-1 (89' πέν. Μπέινς / 42' Ιμπραχίμοβιτς)
Σήμερα
Μίντλεσμπρο - Χαλ (22:00)

Η Ρόμα το ντέρμπι
Με τον Κώστα Μανωλά να διεκδικεί τον τίτλο του MVP, η Ρόμα νίκησε 2-0 τη Λάτσιο στο ντέρμπι της «Αιώνιας Πόλης» και παραμένει στη δεύτερη θέση της Serie A, τέσσερεις βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Γιουβέντους. Ο Στρόοτμαν στο 64' και ο Νάινγκολαν στο 77' ήταν οι σκόρερ των «τζαλορόσι» στο ντέρμπι της 15ης αγωνιστικής που είχε πάθος, ένταση, δυο γκολ και καλό θέαμα.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ:
Νάπολι-Ίντερ 3-0 (2' Ζιελίνσκι, 5' Χάμσικ, 51' Ινσίνιε)
Γιουβέντους-Αταλάντα 3-1 (15' Σάντρο, 19' Ρουγκάνι, 64' Μάντζουκιτς - 82' Φρέουλερ)
Μίλαν-Κροτόνε 2-1 (41' Πάσαλιτς, 87' Λαπαντούλα - 26' Φαλτσινέλι)
Λάτσιο-Ρόμα 0-2 (64' Στρόοτμαν, 77' Νάινγκολαν)
Πεσκάρα-Κάλιαρι 1-1 (90+2' Καπράρι - 24' Μποριέλο)
Σαμπντόρια-Τορίνο 2-0 (51' Μπαρέτο, 90+5' Σικ)
Σασουόλο-Έμπολι 3-0 (22' πεν. Πελεγκρίνι, 36' πεν. Ρίτσι, 53' Ραγκούσα)
Φιορεντίνα-Παλέρμο (ψες)
Σήμερα: Κιέβο-Τζένοα, Ουντινέζε-Μπολόνια

ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Ντάρμστατ - Αμβούργο 0-2 (30' Γκρέγκοριτς, 90' Όστρτσολεκ)
Άουγκσμπουργκ-Άιντραχτ 1-1 (34' Ντονγκ Βον Ζι - 11' Χργκοτά)

ΓΑΛΛΙΑ
Ρεν-Σεντ Ετιέν 2-0 (54' Ντεπ, 92' Γκροσίτσκι)
Μαρσέιγ-Νανσί 3-0 (46' Toβέν, 80' Γκομίς, 90+3' Ενζιέ)
Νις-Τουλούζ (σήμερα)

ΙΣΠΑΝΙΑ
Μπέτις - Θέλτα 3-3 (41' πέν. Κάστρο, 53' Σανάμπρια, 73' Πετσέλα / 15', 61' Άσπας, 85' Ρονκάγλια)
Μπιλμπάο-Έιμπαρ 3-1 (42' Μπενιάτ, 55' Γουίλιαμς, 90+1' Μουνιαΐν / 70' Ενρίτς)
Χιχόν - Οσασούνα 3-1 (43', 79' Καρμόρα, 56' Ντάγκλας/86' Φλάνο)
Αλαβές - Λας Πάλμας 1-1 (4' Αλέξις/57' Λιβάγια)