Πίνα: "Έδειξα το Θεό" (καταγγελίες Μπογκαντίνοφ)

Στον απόηχο του χθεσινού αγώνα με την ΑΕΛ πραγματοποιήθηκε η σημερινή προπόνηση των παικτών του Ερμή στις εγκαταστάσεις του προπονητικού μας κέντρου.

Όσοι ποδοσφαιριστές αγωνίσθηκαν χθες ακολούθησαν πρόγραμμα αποθεραπείας και οι υπόλοιποι ακολούθησαν πρόγραμμα προπόνησης.Όλα κύλησαν ομαλά και η προετοιμασία θα συνεχιστεί αύριο με πρωινή προπόνηση στις 11:00.Οι δηλώσεις Πίνα για τα όσα λέγονται:"Με μεγάλη έκπληξη διάβασα στα Μ.Μ.Ε την μεγάλη έκταση που πήρε το θέμα της αντίδρασής μου στην επίτευξη του δεύτερου γκολ

της ομάδας μου.Θέλω να ξεκαθαρίσω ότι πανηγύριζα μαζί με τον Παουλίνιο, ο οποίος είναι άνθρωπος του Θεού, σήκωσα το χέρι μου πάνω κι έδειξα τον Θεό για να τον ευχαριστήσω για το γκολ που πετύχαμε στο τελευταίο λεπτό. Δεν έκανα ποτέ καμιά απρεπείς χειρονομία στη ζωή μου και αυτό δεν είναι του χαρακτήρα μου.Ήταν ένα δυνατό παιχνίδι μέσα στα πλαίσια ενός ποδοσφαιρικού αγώνα και τίποτα άλλο".Καταγγελίες Μπογκαντίνοφ"Στο πρώτο ημίχρονο του χθεσινού αγώνα δέχθηκα πολλά μικρά αντικείμενα από την κερκίδα της φιλοξενούμενης ομάδας χωρίς να αντιλαμβάνομαι τη ακριβός ήταν τα συγκεκριμένα αντικείμενα .Προσπάθησα να μην αντιδράσω για να μην προκαλέσω τον οποιονδήποτε γιατί σέβομαι κάθε φίλαθλο που έρχεται να παρακολουθήσει ένα ποδοσφαιρικό αγώνα. Στο ημίχρονο ένιωθα κάποιες ενοχλήσεις στα πόδια και όταν έδειξα στους συμπαίχτες μου τα μικρά αντικείμενα, μου εξήγησαν ότι είναι σκάγια.Εύχομαι να μην ξανασυμβεί σε κανέναν τερματοφύλακα κάτι τέτοιο, γιατί χωρίς να το θες χάνεις τη συγκέντρωσή σου και πέραν τούτου μειώνεται και η αξία του αθλητικού και αγωνιστικού πνεύματος".