Με ΝΤ(λοβ)ΟΥ στο Αμμόχωστος (Σαλαμίνα-Ανόρθωση 1-3)

Η Ανόρθωση αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ πολύ νωρίς κατάφερε στο δεύτερο ημίχρονο να γυρίσει το παιχνίδι και να κερδίσει τη Νέα Σαλαμίνα με 3-1.

Ο Ατόρνο άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό, όμως στην επανάληψη η Ανόρθωση με τρία γκολ του Ντλοβού γύρισε το παιχνίδι και διπλασίασε τις νίκες στο φετινό πρωτάθλημα.
Ο ΝοτιοΑφρικανός επιθετικός έφτασε στα τέσσερα γκολ στο πρωτάθλημα μόλις στις δυο πρώτες

αγωνιστικές.

Η Σαλαμίνα ήταν αυτή που μπήκε καλύτερα και κατάφερε στην πρώτη της ευκαιρία στο 7’ να ανοίξει το σκορ με κεφαλιά του Ατόρνο. Στη συνέχεια η Ανόρθωση βρήκε τα πατήματα της, είχε τον έλεγχο του αγώνα, ωστόσο δυσκολευόταν να φτιάξει ευκαιρίες μπροστά από την εστία της Σαλαμίνας.

Στην επανάληψη ήταν αλλιώς
Η Ανόρθωση στην επανάληψη μπήκε αποφασισμένη για την ανατροπή. Με δυο πέναλτι σε 48’ και 57’ ο Ντλοβού νίκησε τον τερματοφύλακα της Σαλαμίνας κάνοντας το 2-1. Στο 66ο λεπτό και πάλι ο ΝοτιοΑφρικανός επιθετικός από κοντά έκανε το 3-1 και κλείδωσε τη νίκη για την ομάδα του. Η Ανόρθωση στην επανάληψη παρουσιάστηκε αλλαγμένη και αποφασισμένη για την ανατροπή κάτι που έπραξε μέσα σε ένα δεκάλεπτο.