Με ανατροπή η Μπάγερν, εκπληκτική η Ντόρτμουντ (βίντεο)

Με ανύπαρκτο πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο Μίλερ στο 89ο λεπτό, η Μπάγερν Μονάχου κατάφερε με «τα χίλια ζόρια» να νικήσει την Αουγκσμπουργκ με 2-1 και να παραμείνει στην κορυφή της μπουντεσλίγκα μετά από τέσσερις αγωνιστικές. Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Champions League

βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο με 1-0, ισοφάρισε στο 77` με εξαιρετική προσπάθεια του Λεβαντόφσκι και πήρε τους τρεις βαθμούς από την «άσπρη βούλα». Ο Πεπ Γκουαρντιόλα χρησιμοποίησε τους Νόϊερ, Ραφίνια, Μπόατενγκ, Αλάμπα, Τσάμπι Αλόνσο, Βιδάλ (56` Κομαν), Τιάγκο, Λαμ (90` Κίμιχ), Μίλερ (90΄ Μπερνατ), Ντάγκλας Κόστα, Λεβαντόφσκι.

Συγκάτοικος των Βαυαρών στην κορυφή, παρέμεινε η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Europa League, Ντόρτμουντ, που συνέχισε την εντυπωσιακή της πορεία, συντρίβοντας εκτός έδρας με 4-2 το Ανόβερο και παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Παράλληλα, ήττα-σοκ στο γήπεδο της με 1-0 από την «νεοφώτιστη» Ντάρμστατ γνώρισε η Λεβερκούζεν, στην ενδεκάδα της οποίας βρέθηκε σε ένα ακόμη ματς ο Κυριάκος Παπαδόπουλος (έπαιξε και στα 90 λεπτά). Ούτε η Βόλφσμπουργκ κατάφερε να νικήσει, καθώς απέσπασε «λευκή» ισοπαλία στην έδρα της έτερης «νεοφώτιστης», Ινγκολστατ.