Ισοπαλία στο 95'

Η Καλλονή πήρε... ηρωικό βαθμό από τον Αστέρα καθώς τον ισοφάρισε (1-1) στο 95' με τον Αναστιασιάδη παίζοντας με 9 παίκτες. Καλύτερος ο Αστέρας, σκόραρε με τον Γιάννου αλλά έχασε πάλι ευκαιρίες και "αυτοκτόνησε" στο τέλος.

Πώς το λέει αυτό το δημοσιογραφικό κλισέ; Ότι ο αγώνας τελειώνει μόνο όταν σφυρίζει ο διαιτητής; Κλισε... ξεκλισέ, οι ποδοσφαιριστές του Αστέρα το βίωσαν για τα καλά στη Μυτιλήνη. Ήταν καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, άνοιξαν το σκορ στο 84' με πέναλτι του Γιάννου,
είδαν τον αντίπαλο να μένει με 9 παίκτες και...

Και η Καλλονή στην τελευταία φάση του αγώνα, στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, ισοφάρισε σε 1-1! Οι γηπεδούχοι κέρδισαν κόρνερ (το πρώτο τους στο ματς), οι Αρκάδες δεν καθάρισαν τη φάση, νεό κόρνερ και γκολ από τον Αναστασιάδη που έμεινε αφύλακτος στη μικρή περιοχή και "κάρφωσε" με κεφαλιά τον Κοσίτσκι.