«Κόλλησε» στην έδρα της Λεβάντε η ανώτερη Βαλένθια

Η Βαλένθα ήταν σαφώς ανώτερη, προηγήθηκε, έχασε πολλές ευκαιρίες αλλά τελικά παραχώρησε ισοπαλία (1-1) στην έδρα της Λεβάντε, αποτέλεσμα που την αδικεί.

Η ομάδα του Μαρθελίνο Γκαρθία Τοράλ μπήκε πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε τελικά να ανοίξει το σκορ λίγο μετά τη συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου της σημερινής αναμέτρησης, με κεφαλιά του Ισπανοβραζιλιάνου μεσοεπιθετικού Ροντρίγο Μορένο, μετά από σέντρα του Αντρές Περέιρα.

Κόντρα στη ροή του αγώνα, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 41ο λεπτό με τον Σκοπιανό διεθνή μέσο Ένις Μπάρντι, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο άντεξαν στην πίεση της δημιουργικής αλλά άστοχης Βαλένθια, με το 1-1 να παραμένει μέχρι το τέλος του παιχνιδιού και τις δύο ομάδες να φτάνουν τους έξι βαθμούς, έπειτα από τέσσερις αγωνιστικές στο ισπανικό πρωτάθλημα.