«Κέρασε» ο Κουτίνιο!

Ο Κουτίνιο γιόρτασε το νέο του συμβόλαιο, ολοκληρώνοντας την ανατροπή της Λίβερπουλ, που επιβλήθηκε 2-1 της Μπόλτον, στις καθυστερήσεις.Η Λίβερπουλ βρέθηκε μέσα σε λίγα λεπτά από την κόλαση του αποκλεισμού στον παράδεισο της πρόκρισης. Η Μπόλτον, που έπαιζε με 10 από το 66', είχε καταφέρει να πάρει το προβάδισμα με τον Γκούντιονσεν, όμως με γκολ των Στέρλινγκ στο 86' και Κουτίνιο στις καθυστερήσεις, οι κόκκινοι πήραν δίκαια την πρόκριση για τον 5ο γύρο του Κυπέλλου.Το ματς ήταν ανοιχτό από το ξεκίνημα,
με τους Τζέραρντ και Στέρλινγκ να χάνουν τις πρώτες ευκαιρίες, για να ακολουθήσει η ευκαιρία με τον Γουίτερ για τους γηπεδούχους. Ο ρυθμός ήταν πολύ καλός, με τον Στέρλινγκ να έχει το πρώτο δοκάρι για την Λίβερπουλ με πολύ ωραίο σουτ και το 0-0 να μένει μέχρι το ημίχρονο.Οι παίκτες του Ρότζερς ξεκίνησαν καλύτερο στο δεύτερο μέρος, όμως εκείνοι που άνοιξαν το σκορ ήταν οι γηπεδούχοι. Ο Σκρτελ ανέτρεψε εντός περιοχής τον Κλαφ και ο Γκούντιονσεν από την άσπρη βούλα έκανε το 1-0 στο 59'! Η συνέχεια, όμως, βρήκε την Μπόλτον να μένει με 10 παίκτες, όταν στο 66' ο Ντανς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη για μαρκάρισμα στον Άλεν, όμως οι γηπεδούχοι βρέθηκαν μία ανάσα από το 2-0 λίγο αργότερα, όταν ο Γκούντσιονσεν έχασε τεράστια ευκαιρία!Το δεύτερο δοκάρι για τους κόκκινους ήρθε με τον Χέντερσον και όλα έδειχναν ότι οι γηπεδούχοι θα τα κατάφερναν με νύχια και με δόντια. Η πίεση της Λίβερπουλ ήταν μεγάλη και στο 86' ο Στέρλινγκ μετά από ασίστ του Τσαν έκανε το 1-1! Η μεγάλη ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 1΄των καθυστερήσεων, με τον Κουτίνιο να γιορτάζει το νέο του συμβόλαιο με εκπληκτικό γκολ για το τελικό 1-2!Πηγή: gazzetta.gr