ΑΕΚ: Πρώτη ήττα με γκολ του Άλβες

Πρώτο φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας για την ΑΕΚ, που παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε με τον Alves (8') δέχθηκε δύο τέρματα στην επανάληψη και ηττήθηκε με 2-1 από την FC Viitorul Konstanta.

Οι συνθέσεις:

ΑΕΚ: Tono (71' Marcinowski), Catala (46' Marciniak), Κακουλλής (46' Καστάνας), Ortiz (46' Μιντίκκης), Κούρτης (46' Χαραλάμπους), Laban (46' Boljevic), Tomas (46' Larena), Monteiro (46' Χατζηγιαννακού), Tete (46' Εγγλέζου), Κυπριανού (46' Kante), Alves (46' Μυτίδης).

Στον πάγκο: Marcinowski, Marciniak,

Μιντίκκης, Larena, Boljevic, Καστάνας, Χατζηγιαννακού, Μυτίδης, Εγγλέζου, Ανθίμου, Μούσιτς, Kante, Χαραλάμπους.

Viitorul: Buzbuchi, Mitrea, Filip, Munteanu, Tanase, Cernat, Achim, Aganovic, Hagi, Ganea, Suciu.

Στον πάγκο: Albut, Putanu, Casap, Gavra, Chitu, Rimniceanu, Mitache, Baluta, Nedelcu, Vasilache, Marin, Perju, Miselaricu, Vina, Mitrita, Hodorogea, Benzar.

Το live του αγώνα απο την επίσημη ιστοσελίδα της ΑΕΚ:

1’ Σέντρα στην αναμέτρηση.

2’ Πρώτη καλή στιγμή για την ομάδα μας, με το διαγώνιο σουτ του Alves από αριστερά να καταλήγει λίγο έξω.

8' ΓΚΟΛ! 1-0 για την ομάδα μας. Ο Tete έκανε την ατομική ενέργεια από αριστερά και με σέντρα ακριβείας βρήκε τον Alves, με τον Βραζιλιάνο να σκοράρει με κοντινή προβολή.

34' Σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Tono έπεσε στην πορεία της μπάλας, που κατέληξε ελάχιστα έξω.

43' Πολύ ωραία απόκρουση του Tono, σε σουτ αριστερά μέσα από την μεγάλη περιοχή.

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

54' ΓΚΟΛ! 1-1 Η Viitorul ισοφαρίζει με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Aganovic. To πέναλτι υπέδειξε ο διαιτητής όταν η μπάλα βρήκε στο χέρι του πεσμένου στο έδαφος Marciniak.

63' Πολύ καλή ευκαιρία για την ομάδα μας. O Kante πέρασε ωραία δύο αντιπάλους και τροφοδότησε δεξιά τον Χατζηγιαννακού, το σουτ του οποίου πέρασε ελάχιστα έξω.

67' Μπαλιά του Εγγλέζου από αριστερά, προβολή του Μυτίδη, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.

80' Σουτ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Marcinowsi.

86' ΓΚΟΛ! 1-2 μετά από φάση διαρκείας για τους Ρουμάνους και κοντινή κεφαλιά στα δίχτυα.

90' Τέλος της αναμέτρησης.