ΤΣΣΚΑ Μ. | Εκανε το χατίρι στο "τριφύλλι"

Η ΤΣΣΚΑ πέρασε από την Ανδαλουσία, όπου στην 12η στροφή του Τοp-16 της Ευρωλίγκα νίκησε τη Μάλαγα με 66-70, αποτέλεσμα που βολεύει τον Παναθηναϊκό.

Η ΤΣΣΚΑ ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα παίρνοντας δύο φορές προβάδισμα με 6 πόντους (3-9 στο 3΄ και 6-12 στο 5΄), αλλά η Μάλαγα ισορρόπησε το παιχνίδι και βρέθηκε να προηγείται στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με 17-16.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι ομάδες ήταν κοντά στο

σκορ με τη Μάλαγα να κάνει στο τελευταίο λεπτό ένα σερί 7-0 και να τελειώνει το ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 34-30.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ομάδες εναλλάσονταν στο σκόρ, αλλά Μίλος Τεόντοσιτς με δύο συνεχόμενα τρίποντα 2.30΄πριν από το τέλος έδωσε το προβάδισμα στην ΤΣΣΚΑ με 62-66. Το τελικό σκορ 66-70 διαμόρφωσε με λέι απ ο Σόνι Ουίμς 17'' πριν από την λήξη.

Τα δεκάλεπτα 17-16, 34-30, 52-52, 66-70

Μάλαγα (Ρέπεσα): Σιμόν 10(2), Ουίλιαμς 12(3), Λίμα 4, Πάνκο 7, Βιδάλ 5, Κάλογουει 10(2), Βάσκεθ 2, Ζόριτς 6, Ντράγκιτς 10

ΤΣΣΚΑ (Μεσίνα): Τεόντοσιτς 13(3), Μίτσοφ 5(1), Τζάκσον, Κρίστιτς 7, Ουίμς 13(1), Ερτσεκ 10(2), Βοροντσέβιτς, Καουν 16, Κριάπα 6, Παπαλουκάς