Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ | Στην Α1 η Τερψιθέα!

Η Τερψιθέα επικράτησε του Παναθλητικού στον αγώνα μπαράζ με 46-67 και πλέον η ομάδα της Γλυφάδας πανηγυρίζει την άνοδό της στην Α1 Γυναικών.

Ο Παναθλητικός πάλεψε το ματς με όλες του τις δυνάμεις και κατάφερε να διατηρηθεί κοντά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως τα υπόλοιπα είκοσι λεπτά ανήκαν στην Τερψιθεά η οποία πάτησε το γκάζι και με κορυφαία την Βάσια Τζήμου που πέτυχε 19 πόντους, έφτασε στη νίκη και ταυτόχρονα στην άνοδό της στην Α1.

Δεκάλεπτα: 16-21, 30-33, 36-48, 46-67
Διαιτητές: Αγορογιάννης-Παργιανόπουλος
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ(Συρόπουλος): Σαμαρά 2, Ιγνατίου 2, Κυριάκου 4, Τσαμπούρη 19(4), Χαιριστανίδου 8, Ταρπάγκου 11(1), Γιαρένη.
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ(Παπασπυράκος-Μπορίνος): Τζήμου 19(3), Θεοχάρη, Βασιλείου 7(1), Θεοδωρέλη, Μπότσαρη 6, Σταμπούρλου 7(1), Αστραντίνη 3(1), Δραγωνέα, Μπουντιουάν, Πανταζή 10, Ζεβαχιριάν 10(1), Παναγιωτοπούλου 5.