Σταθερά στην 6η θέση η Φράιμπουργκ, 1-0 την Στουτγκάρδη

Σταθερά στην θέση του βαθμολογικού πίνακα παραμένει η Φράιμπουργκ, που επικράτησε με 1-0 της Στουτγκάρδης στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής, με την ομάδα του Μπρούνο Λαμπαντία να βρίσκεται πλέον σε δυσχερή θέση, καθώς παραμένει προτελευταία και χρειάζεται άμεσα βαθμολογικές ανάσες αν θέλει να αποφύγει τον υποβιβασμό. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασισμένοι για το τρίποντο της νίκης και στο 24ο λεπτό πήραν τα ηνία του αγώνα με τον Φλουμ να βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα.Η Στουτγκάρδη
ανέβασε την απόδοσή της στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά με τον Κακάου να απουσιάζει, δεν μπορούσε να ολοκληρώσει με επιτυχία τις φάσεις που δημιουργούσε. Ο Σκίπλοκ πλησίασε απειλητικά τα καρέ του Μπάουμαν στα τελευταία λεπτά, αλλά το 0-1 διατηρήθηκε μέχρι το σφύριγμα της λήξης.Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 20ης αγωνιστικής: