Σπουδαίο διπλό για την Ζάκυνθο, εκπληκτική εμφάνιση από την Αναγέννηση Επανωμής

Τον Μακεδονικό συνέτριψε η Αναγέννηση Επανωμής με 5-0 στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του δεύτερου ομίλου της Football League 2. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο από το πρώτο λεπτό, γνωρίζοντας το χθεσινό στραβοπάτημα της Καλλονής, με στόχο να μειώσουν την διάφορα από την κορυφή στον 1 βαθμό, όπως και έγινε.
Στα υπόλοιπα ματς, η Αναγέννηση Γιαννιτσών επικράτησε του Εθνικού Φιλιππιάδας 2-0, ενώ ο Οδυσσέας Αναγέννησης πήρε τους 3 βαθμούς απέναντι στους
Ποντίους Κατερίνης. Μεγάλη εμφάνιση και από την Ζάκυνθο, που δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα απέναντι στην Δόξα Κρανούλας, σκοράροντας 2 γκολ σε 3 λεπτά (0-2) και εξασφαλίζοντας τους 3 βαθμούς. Να σημειώσουμε ότι αμέσως μετά την λήξη του αγώνα, ο τεχνικός της Δόξας, Γιώργος Λαδιάς, απομακρύνθηκε από τον πάγκο της ομάδας.Τέλος, η Κοζάνη νίκησε τον Ναυπακτιακό Αστέρα με 2-0, ενώ η αναμέτρηση Εορδαϊκός - Φωκικός αναβλήθηκε λόγω των άσχημων καιρικών συνθηκών και της ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου και πιθανότατα να δι