Σε επαναληπτικό η Μ. Σίτι, μετά το 1-1 με την Νοτς Κάουντι, προκρίθηκαν στον 5ο γύρο Γουέστ Χαμ και Στόουκ Σίτι

Σε επαναληπτικό αγώνα θα λύσουν τις διαφορές τους Μάντσεστερ Σίτι και Νοτς Κάουντι, που αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τον 4ο γύρο του FA Cup. Το εισιτήριο για τον 5ο γύρο τσέκαραν Γουέστ Χαμ και Στόουκ Σίτι. Επαναληπτικός για Σίτι
Τα εύκολα δύσκολα έκανε η Μάντσεστερ Σίτι, που έμεινε στο 1-1 με την Νοτς Κάουντι και οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν σε
επαναληπτικό ματς για το εισιτήριο που οδηγεί στην επόμενη φάση του θεσμού.Οι πολίτες μάλιστα βρέθηκαν πίσω στο σκορ, με την ομάδα της γ` κατηγορίας να ανοίγει το σκορ στο 59ο λεπτό με τον Μπίσοπ. Οι παίκτες του Ρομπέρτο Μαντσίνι ξύπνησαν μετά το γκολ που δέχθηκαν και πίεσαν για την ισοφάριση.Την λύση έδωσε ο Ντζέκο, που πραγματοποίησε το ντεμπούτο του στο FA Cup, όταν στο 80` έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 1-1, χαρίζοντας στην Σίτι την δεύτερη ευκαιρία της.Πρόκριση για Στόουκ-Γουέστ Χαμ
Το γκολ του Χουθ στο 81ο λεπτό ήταν αυτό που χάρισε στην Στόουκ Σίτι την νίκη επί της Γουλβ