Με γκολ του Γκόμεζ στο 90`, η Μπάγερν πήρε σπουδαίο προβάδισμα πρόκρισης, 1-0 την Ιντερ στο Τζουζέπε Μεάτσα

Η συμμετοχή του ήταν αμφίβολη, αλλά ο ίδιος είχε δηλώσει πανέτοιμος για την αναμέτρηση και το απέδειξε και εντός αγωνιστικού χώρου. Ο Μάριο Γκόμεζ... πάγωσε το Τζουζέπε Μεάτσα σκοράροντας στο 90ο λεπτό εκμεταλλευόμενος το λάθος του Ζούλιο Σέζαρ και με το 1-0 έδωσε στην Μπάγερν Μονάχου σαφές προβάδισμα για πρόκριση στα προημιτελικά του Champions League
σε βάρος της Ιντερ ενόψει της ρεβάνς της Allianz Arena. Εκπληκτικό ματς με εκατέρωθεν ευκαιρίες, με τους βαυαρούς να έχουν και δύο δοκάρια. Δυνατός ρυθμός, εκατέρωθεν ευκαιρίες
Οι δύο ομάδες, σε μία... αναβίωση του περσινού τελικού, έδειξαν από νωρίς τις προθέσεις τους, με τους νερατζούρι να απειλούν μόλις στο 2ο λεπτό με σουτ του Ρανόκια που πέρασε μόλις άουτ.Η Μπάγερν πήρε την κατοχή της μπάλας στη συνέχεια και απείλησε δις με τον Λουίς Γκουστάβο, πριν ο Καμπιάσο σπαταλήσει μοναδική ευκαιρία να βάλει τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ όταν έπειτα από εξαιρετική ενέργεια του Ετό - ο οποίος διαμαρτύρεται για πέναλτι σε μαρκάρισμά το