Ισοπαλία στο Αίγιο, ανεβαίνει ο Αχαρναϊκός

Ισόπαλο με 2-2 έληξε το ντέρμπι του Παναιγιάλειου με τον Πανηλειακό, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Football League 2. Ευνοημένος από το αποτέλεσμα ο Αχαρναϊκός, ο οποίος με τη νίκη του επί της Προοδευτικής πλησίασε στους δύο πόντους την ομάδα του Αιγίου.Ο Πανηλειακός αιφνιδίασε τον Παναιγιάλειο και άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με τον Κυριακίδη, ενώ πριν βγει το ημίχρονο οι πυργιώτες διπλασίασαν τα τέρματά τους, με κεφαλιά του Κολόκα στο 43`.Στο δεύτερο
ημίχρονο η ομάδα του Νίκου Κουρμπανά μπήκε αποφασισμένη στο γήπεδο για να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ και ξεκίνησε την αντεπίθεσή της στο 59ο λεπτό, με τον Γκοτσούλια να μειώνει σε 1-2.Ο Παναιγιάλειος συνέχισε να πιέζει μέχρι το φινάλε και τελικά ισοφάρισε σε 2-2 στο 88ο λεπτό.Ευνοημένος από αυτό το αποτέλεσμα ήταν ο Αχαρναϊκός, ο οποίος με τη νίκη του επί της Προοδευτικής, βρίσκεται πλέον μόλις δύο βαθμούς μακριά από την κορυφή.Σημαντική νίκη πέτυχε ακόμη ο Φωστήρας, 2-0 τον Αστέρα Μαγούλας, αλλά και η Κόρινθος, η οποία νίκησε με το ίδιο σκορ τη Γλυφάδα.ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ / ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΚαλαμάτα - Επισκοπή  0-1 (76' Τριανταφύλλου)Αχαρναϊκός - Προοδευτική  1-0 (17` Νεόφυτος)Κόρινθος - ΑΟ Γλυφάδα 2-0 (20` Τσουβαλτσίδης)Φωστήρας - Αστέρας Μαγούλας 2-0 (36' Κάμπας, 48' Στάμος) Παναιγιάλειος - Πανηλειακός 2-2 (59' Γκοτσούλιας, 80' Διαμαντόπουλος - 5' Κυριακίδης, 43' Κολόκας)Χανιά - Εθνικός Αστέρας  3-0 (άνευ αγώνα)