Η Κύπρος έμεινε στο 0-0 με την Ισλανδία

Χωρίς νίκη έμεινε για ακόμα ένα παιχνίδι της προκριματικής φάσης του Euro 2012 η Κύπρος, που κόλλησε στο μηδέν με την Ισλανδία στο ΓΣΠ και παραμένει στην προτελευταία θέση του 8ου ομίλου, βλέποντας τις ελπίδες της για την 2η θέση να εξανεμίζονται. Οι κύπριοι παρουσιάστηκαν καλύτερα οργανωμένοι από τα πρώτα λεπτά, αλλά δεν μπορούσαν να βρουν τον τρόπο να στείλουν
την μπάλα στα δίχτυα επηρεασμένοι και από τις απουσίες των Μιχάλη Κωνσταντίνου και Γιάννη Οκκά, καθώς αμφότεροι ήταν τραυματίες.Στο 21ο λεπτό ήρθε η μεγαλύτερη χαμένη ευκαιρία των γηπεδούχων, με τον Μάγκνουσον να λέει όχι στο πέναλτι που εκτέλεσε ο Μιχαήλ και να του στερεί το 1-0.Οι παίκτες του Αγγελου Αναστασιάδη συνέχισαν να κυνηγούν το γκολ ακόμα και μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου, σε αντίθεση με την Ισλανδία που είχε περιοριστεί στα αμυντικά της καθήκοντα. Οι κύπριοι στάθηκαν άτυχοι και στο 78` όταν ο Μακρίδης επιχείρησε ένα δυνατό σουτ, ο Μάγκνουσον απέκρουσε και στην συνέχεια η μπάλα χτύπησε στο κάθετο δοκάρι.Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το σφύριγμα της λήξης, με το 0-0 να είναι και το τελικό σκορ.