Εύκολα επικράτησε η Βραζιλία της Σκωτίας με 2-0

Με 2-0 επικράτησε η εθνική Βραζιλίας της Σκωτίας, στην φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Εμιρεϊτς του Λονδίνου, με την ομάδα του Μενέζες να παίρνει εύκολα την νίκη απέναντι στους απογοητευτικούς σκωτσέζους. Η σελεσάο ήταν κυρίαρχη σε όλο το πρώτο ημίχρονο με την Σκωτία να απειλεί ουσιαστικά μόνο μια φορά στο 33`. Μετά το δοκάρι του Λεάντρο στο 19` και την χαμένη φάση του Λούκας στο 26`, ο νεαρός στράικερ της Σάντος, Νέιμαρ, θα ανοίξει το σκορ για την ομάδα του με σουτ εντός περιοχής στο 40`.Στην επανάληψη, δεν άλλαξαν και πολλά. Η Βραζιλία ήλεγχε το ρυθμό του αγώνα και παρά το γεγονός ότι έδωσε χώρο στους βρετανούς, δεν απειλήθηκε κατά την διάρκεια του ματς. Μάλιστα, ο Νέιμαρ διπλασίασε τα τέρματα για την χώρα του, μετά την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 77`, που ο ίδιος κέρδισε από ανατροπή του Ανταμ.