5Χ5 η Ολλανδία, έμεινε ζωντανή η Τουρκία

4ος όμιλος: Την πέμπτη της νίκη σε ισάριθμα ματς σημείωσε η Ολλανδία, που επικράτησε εύκολα 3-0 της Εσθονίας, ενώ η Τουρκία κέρδισε στην Ανδόρα 2-0 και πλησίασε στους τέσσερις βαθμούς Ουγγαρία και Ρουμανία, που έμειναν στο 2-2Δίχως να αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα η Ολλανδία κέρδισε 3-0 την Εσθονία και με την πέμπτη της νίκης έφτασε τους 15 βαθμούς, πέντε βαθμούς μακριά από τη δεύτερη θέση.Οι οράνιε στο α' μέρος ήταν... άσφαιροι, αλλά στην επανάληψη πάτησαν γκάζι.
Στο 47' ο Φαν ντερ Φάαρτ άνοιξε το σκορ και στο 72' ήρθε ο Φαν Πέρσι να διπλασιάσει τα τέρματα των Ολλανδών. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Σάκεν στο 84' έπειτα από σέντρα του Φαν Πέρσι.Στη δεύτερη θέση παρέμειναν Ουγγαρία και Ρουμανία, που έμειναν στο 2-2 και έχουν από δέκα βαθμούς. Στο 16' ο Βαντσάκ έκανε το 1-0 για την Ουγγαρία, ενώ στο 68' ήρθε ο Μούτου να ισοφαρίσει για τους ρουμάνους σε 1-1. Στο 71' ο Ντζούντσακ ήρθε να δώσει και πάλι το προβάδισμα στους γηπεδούχους, αλλά στις καθυστερήσεις ο Τσίπσιου ισοφάρισε σε 2-2, κλέβοντας τον βαθμό.Στην τέταρτη θέση βρίσκεται η Τουρκία, που κέρδισε 2-0 στην Ανδόρα και πλησίασε Ουγγαρία και Ρουμανία στους τέσσερις βαθμούς, παραμένοντας ζωντανή στο κόλπο της δεύτερης θέσης. Με την συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου και συγκεκριμένα στο 30', ο Ινάν έκανε το 1-0 για την Τουρκία, ενώ στο 45+2' ο Γιλμάζ διαμόρφωσε το τελικό 2-0, έπειτα από πάσα του Μπουλούτ.