Ηττα 58-54 για ΠΑΟ

Ο Παναθηναϊκός έπαιξε πολύ άσχημα και γνώρισε την ήττα με σκορ 54-58 από τη Ρεάλ μέσα στο ΟΑΚΑ, μένοντας επτά λεπτά στο τέταρτο δεκάλεπτο χωρίς καλάθι και πλέον μπαίνει σε περιπέτειες για την πρόκρισή του στα πλεϊ όφ της Ευρωλίγκας. Οι «πράσινοι» αν και κέρδιζαν με 49-38 στο 33' έμειναν από λύσεις στην επίθεση και δεν μπόρεσαν να αντέξουν στην πίεση της Ρεάλ, που έπαιξε έξυπνα και έφτασε στη νίκη. Τα δεκάλεπτα: 20-11, 37-27, 49-44, 54-58
Παναθηναϊκός (Πεδουλάκης): Μπράμος 11(3), Ματσιούλις 5(1), Καπόνο 4, Ούκιτς 8, Λάσμε 2, Τσαρτσαρής 8(1), Διαμαντίδης 3, Γκιστ 5(1), Μπανκς, Ξανθόπουλος, Σκορδίλης, Σχορτσανίτης 8.
Ρεάλ Μαδρίτης (Πλάθα): Ντρέιπερ 4, Φερνάντεθ 8(1), Σουάρεθ, Ρέγιες 13(1), Μίροτιτς 3, Ροντρίγκεθ 6(2), Ετσχάιμερ 11(1), Μπέγκιτς 6, Κάρολ, Γιουλ 7(1), Σλότερ.