Επεισοδιακή "τεσσάρα"

Ο ΠΑΟΚ χρειάστηκε μόνο 45 λεπτά για να διαλύσει (4-1) τον Αρη και στο δεύτερο ημίχρονο έριξε στροφές,  υπό το βλέμμα του Ιβάν Σαββίδη. Κόκκινες σε Κατσικά, Λόρενς και Γιαννιώτα

Ο "Δικέφαλος" μετά το πρώτο δεκάλεπτο κυριάρχησε πλήρως, σε ένα παιχνίδι που πήρε το προβάδισμα στο 12' με "κεραυνό" του Λόρενς και εδραίωσε τη νίκη του μέχρι το 30', όταν προηγούνταν ήδη με 3-0 χάρη σε άλλα δύο τέρματα που σημείωσαν οι Κατσικάς και Φωτάκης. Στις καθυστερήσεις δέχτηκαν κόκκινη κάρτα οι Κατσικάς, Λόρενς και Γιαννιώτας, αποβλήθηκε ο Δώνης,
σοβαρά επεισόδια με την λήξη στην φυσούνα.

Γήπεδο: Τούμπας

Διαιτητής: Κάκος

ΠΑΟΚ (Δώνης): Γλύκος, Έτο, Λίνο, Κατσικάς, Κουμαλό, Κάτσε (67' Γεωργιάδης), Λάζαρ, Φωτάκης, Ρομπέρ (80' Σαλπιγγίδης), Λόρενς, Αθανασιάδης (90' Πέλκας)

Αρης (Κατσαβάκης): Βελλίδης, Καζναφέρης (63' Αγγελούδης), Νταμαρλής (46' Παπαστεργιανός), Παπαζαχαρίας, Πουλίδο, Σουνάς (46' Μαργαρίτης), Γιαννιώτας, Ψυχογιός, Κοέλιο, Αγκάνθο, Καπετάνος

Κίτρινες κάρτες: Πουλίδο, Κάτσε, Καπετάνος, Κουμάλο, Καζναφέρης, Φωτάκης, Γεωργιάδης, Κατσικάς, Γιαννιώτας, Παπαστεργιανός, Αγκάνθο, Σταφυλίδης (στον πάγκο)

Κόκκινες κάρτες: Κατσικά, Λόρενς, Γιαννιώτας

Σκόρερ: Λόρενς (12'), Κατσικάς (23'), Φωτάκης (30'), Αγκάνθο (39'), Αθανασιάδης (43')