Πέρασε από τη Λαμία με νίκη 2-1 ο Ολυμπιακός

Την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα πανηγυρίζει ο Ολυμπιακός, ο οποίος νίκησε με 2-1 τη Λαμία εκτός έδρας. Η πρώτη καλή φάση του παιχνιδιού ήταν στο 10′ και ήταν για τους γηπεδούχους, με τον Τιρόνε να κάνει την κεφαλιά και τον Βατσλίκ να αποκρούει εντυπωσιακά. Δύο λεπτά μετά, ήρθε η δεύτερη φάση του αγώνα και ήταν γκολ για τους ερυθρόλευκους:
Φάουλ του Βαλμπουενά, κεφαλιά του Σισέ και 0-1. Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς πήρε το προβάδισμα, ήλεγξε την κατάσταση και στο 32′ έκανε και το 0-2, αυτή τη φορά με σουτ του Μπουχαλάκη από το ύψος της περιοχής. Έτσι, χωρίς να χρειαστεί να φορτσάρει, ο Ολυμπιακός είχε βάλει από νωρίς τις βάσεις για τη νίκη. Αυτή θα μπορούσε να οριστικοποιηθεί στο 51′ αλλά ο Τικίνιο καθυστέρησε και χάθηκε η ευκαιρία σε μια αντεπίθεση τριών ερυθρόλευκων απέναντι σε έναν παίκτη της Λαμίας, η οποία λίγα λεπτά αργότερα, στο 58′, είχε δοκάρι σε κεφαλιά του αμαρκάριστου Καραμάνου. Στο 72′ πάντως, ο ίδιος παίκτης […]