Ελλάδα – Κόσοβο 2-0: 1η θέση στον όμιλο του Nations League με Γιακουμάκη και Μάνταλο – Δείτε τα γκολ

Τέταρτος αγώνας στο Nations League και τέταρτη νίκη για την Εθνική Ελλάδας, η οποία υποδέχθηκε το Κόσοβο στο κατάμεστο Πανθεσσαλικό Στάδιο και με γκολ των Γιακουμάκη και Μάνταλου, οι οποίοι μπήκαν ως αλλαγές στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης, επικράτησε με 2-0 και παίρνει την 1η θέση του ομίλου της. Μετά τα αναγνωριστικά πρώτα λεπτά, η Εθνική ομάδα πήρε σιγά-σιγά τον έλεγχο του παιχνιδιού
και ήταν αρκετά ορεξάτη, κλέβοντας μπάλες στο χώρο του κέντρου και βγαίνοντας εύκολα μπροστά. Το κακό ήταν ότι δεν μπορούσε το ίδιο εύκολα να σκοράρει κιόλας, αφού στο 17′ ο Μούριτς απέκρουσε το σουτ του Μπακασέτα που βρήκε και σε αντίπαλο. Όπως και να έχει, ήταν η πρώτη καλή στιγμή για την ομάδα του Γκουστάβο Πογέτ και η δεύτερη ήρθε λίγα λεπτά μετά, στο 20′, με το σλάλομ του Σιώπη που δεν κατάφερε όμως να βρει στόχο με το τελείωμά του. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα πατούσε καλύτερα από ό,τι στα προηγούμενα παιχνίδια της και έψαχνε τον τρόπο […]
Ελλάδα – Κόσοβο 2-0, Γιακουμάκη, Μάνταλο, 4×4, Nations League – Δείτε,ellada – kosovo 2-0, giakoumaki, mantalo, 4×4, Nations League – deite