Premier League: Η Άρσεναλ έκανε την ανατροπή στο τέλος – Νίκησε με 2-1 τη Γουλβς

Η Άρσεναλ παρέμεινε στο… κόλπο της εξόδου στο επόμενο Champions League καθώς επικράτησε με 2-1 της Γουλβς στο «Έμιρεϊτς» σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 20η αγωνιστική της Premier League. Η Γουλβς προηγήθηκε στο 10ό λεπτό με τον Κορεάτη επιθετικό Χουάνγκ Χι-Τσαν και για μεγάλα διαστήματα του ματς έμοιαζε πως το γκολ
του θα έκανε τη διαφορά και θα έδινε τη νίκη στους φιλοξενούμενους. Η καλή αμυντική λειτουργία της άμυνας της ομάδας του Μπρούνο Λαζ περιόρισε τα επιθετικά ατού της Άρσεναλ, ενώ όταν χρειάστηκε ο πρώην τερματοφύλακας του Ολυμπιακού, Ζοσέ Σα, στάθηκε στο ύψος των απαιτήσεων. Στο φινάλε, όμως, ο Πορτογάλος αποδείχθηκε μοιραίος για την ομάδα του. Στο 82′ άρχισε η… αντεπίθεση των παικτών του Μίκελ Αρτέτα. Οι αλλαγές του Βάσκου τεχνικού έπαιξαν ρόλο καθώς ο Νικολάς Πεπέ 12 λεπτά μετά από την είσοδο του στη θέση του Μαρτινέλι ισοφάρισε, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα έπειτα από την ασίστ του Έντι Ενκέτια. Η Άρσεναλ δεν ήταν ικανοποιημένη με το αποτέλεσμα […]