Η Αγγλία στους «8» – Κέρδισε 4-3 στα πέναλτι την Κολομβία

00:05 4/7/2018 - Πηγή: Protagon

Στα πέναλτι κρίθηκε το τελευταίο εισιτήριο για τους προημιτελικούς στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Ρωσίας.

#ENG WIN ON PENALTIES! #COLENG // #WorldCup pic.twitter.com/qgXko4zLmX

FIFA World Cup (@FIFAWorldCup) July 3, 2018

Τελικά κατέληξε στην Αγγλία, η οποία επικράτησε στη

διαδικασία επί της Κολομβίας με 4-3.

Your #WorldCup quarter-final line-up is complete! #URUFRA #BRABEL#SWEENG #RUSCRO #URU #FRA #BRA #BEL #SWE #ENG #RUS #CRO pic.twitter.com/LKhUP0XNeC

Η κανονική διάρκεια του αγώνα έληξε ισόπαλη 1-1, με το γκολ από τα 11 μέτρα του Χάρι Κέιν στο 57ο λεπτό και την κεφαλιά του Γέρι Μίνα στο τρίτο από τα πέντε λεπτά των καθυστερήσεων.

Sorry we put you through that – but what a way to do it. #threelions pic.twitter.com/wLXug1uTLT

England (@England) July 3, 2018

Τα «τρία λιοντάρια» θα παίξουν για μια θέση στα ημιτελικά με τη Σουηδία στις 7 Ιουλίου (17:00), στη Σαμάρα.

Κολομβία-Αγγλία 1-1 (3-4 πέναλτι)

The post Η Αγγλία στους «8» – Κέρδισε 4-3 στα πέναλτι την Κολομβία appeared first on Protagon.gr.