ΑΕΚ – Ολυμπιακός: Τα highlights από το 3-0 της Ένωσης στο Κύπελλο Ελλάδας

00:23 10/2/2023 - Πηγή: NewsIt

Η ΑΕΚ επικράτησε με 3-0 του Ολυμπιακού στην OPAP Arena και βρέθηκε “αγκαλιά” με την πρόκριση, από το πρώτο παιχνίδι των ημιτελικών στο Κύπελλο Ελλάδας.

Ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό του αγώνα, με τον Λιβάι Γκαρσία, η ΑΕΚ πήρε από την αρχή τα “ηνία” του αγώνα και το “δώρο” του Σαμασέκου στο δεύτερο γκολ, της έδωσε προβάδισμα πρόκρισης

στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ένα πέναλτι όμως στις καθυστερήσεις του αγώνα και η εύστοχη εκτέλεση του Λιβάι Γκαρσία, έδωσε και διαστάσεις θριάμβου στην επικράτησή της, αλλά και σπουδαίο προβάδισμα ενόψει της ρεβάνς στο “Καραϊσκάκης”. Το παιχνίδι είχε όμως και πολλά ακόμη highlights, αφού μεταξύ άλλων, υπήρξαν και τρία δοκάρια στην αναμέτρηση της OPAP Arena.

Τα highlights από το ΑΕΚ – Ολυμπιακός 3-0

To άρθρο ΑΕΚ – Ολυμπιακός: Τα highlights από το 3-0 της Ένωσης στο Κύπελλο Ελλάδας δημοσιεύτηκε στο NewsIT .