Πεντάρα του Ολυμπιακού επί του Παναθηναϊκού στο πρωτάθλημα Κ17

13:46 14/10/2019 - Πηγή: Bam
Επιβλητική νίκη 5-1 για τον Ολυμπιακό επί του Παναθηναϊκού στο μεγάλο ντέρμπι της έκτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ17...
/br /Ωστόσο αυτό το τέρμα δεν ήταν αρκετό για να δώσει και ένα αποτέλεσμα στους μικρούς του Κώστα Φραντζέσκου. Στο 14ο λεπτό μετά από συνεχή πίεση ο Ολυμπιακός ισοφάρισε με τον Λιάτς. Στο 27ο λεπτό έγινε η ανατροπή με τον Κατσογιάννη να κάνει το 2-1 με ένα όμορφο σουτ. Επτά λεπτά αργότερα ο Ντόι έκανε το σουτ εκτός περιοχής, ο Δρανδάκης απέκρουσε και ο Σταμούλης πήρε το ριμπάουντ και εύκολα έκανε το 3-1.br Fira Sans Condensed', sans-serif; font-size: 19px;" />
Οι «ερυθρόλευκοι» με ένα παιχνίδι λιγότερο βρίσκονται στη δεύτερη θέση, τρεις βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο Αστέρα Τρίπολης.