Τσιτσιπάς: Τι ώρα είναι ο αγώνας με τον Φέντερερ για το ATP Finals

Ο Ρότζερ Φέντερερ θα είναι ο αντίπαλος του Στέφανου Τσιτσιπά στον ημιτελικό του ATP Finals, που είναι προγραμματισμένος να διεξαχθεί σήμερα Σάββατο (16/11) στις 16:00.

Η νίκη του Αλεξάντερ Ζβέρεφ στο τελευταίο ματς επί του αδιάφορου, Ντανίλ Μεντβέντεφ με 2-0 σετ (6-4, 7-6) έφερε

τον «Βασιλιά» στο δρόμο του κορυφαίου Έλληνα τενίστα, ενώ ταυτόχρονα έστειλε... σπίτι του τον Ράφα Ναδάλ, που νωρίτερα είχε νικήσει με 2-1 τον Τσιτσιπά.

Χθες, μετά από μια συγκλονιστική μάχη και με ποιότητα παιχνιδιού πολύ υψηλή, ο Ράφαελ Ναδάλ νίκησε στις λεπτομέρειες και με ανατροπή 6-7(4), 6-4, 7-5 τον Στέφανο Τσιτσιπά, ο οποίος πάντως στην παρθενική εμφάνισή του στο ATP Finals στο Λονδίνο, έχει προκριθεί ήδη στα ημιτελικά.

Για τον Ναδάλ ήταν ματς «χωρίς αύριο» σε ένα τουρνουά που δεν έχει κατακτήσει ποτέ (ήταν δύο φορές φιναλίστ).