Πάλη: Στα ρεπεσάζ του Ευρωπαϊκού ο Σαββουηλίδης

20:05 9/4/2019 - Πηγή: Sportime

Το χάλκινο μετάλλιο στα 86κ. του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος, στην ελευθέρα πάλη, θα διεκδικήσει σήμερα ο Γιώργος Σαββουηλίδης!

Ο πρωταθλητής της πάλης έκανε εξαιρετικές εμφανίσεις στο Βουκουρέστι και ελπίζει στο βάθρο. Αρχικά έκανε την έκπληξη και απέκλεισε τον Αρμένιο Μικιταριάν, με 4-2, ενώ στη συνέχεια έχασε 3-1 από τον Ρώσο Βαλίεφ.

Ο Βαλίεφ όμως πήγε τελικό και έστειλε τον Έλληνα στα ρεπεσάζ. Εκεί θα παλέψει με τον Λευκορώσο Σαμπανάου και αν κερδίσει, θα τον περιμένει ο Αμίνε από το Σαν Μαρίνο μετά ο Αζέρος Σουλεϊμάνοφ για τον αγώνα μεταλλίου.

Στα

74κ. στην ελευθέρα πάλη, ο Κύριλλος Μπίνεμπαουμ κέρδισε στον πρώτο γύρο με 5-0 τον Ισπανό Ντίας, αλλά έχασε με 12-4 από τον Νουρικάου (Λευκορωσία) και έμεινε εκτός συνέχειας. Στα 125κ. ο Γιάννης Καρυωτάκης έχασε με τεχνική πτώση από τον Ουκρανό Κοτσιανιβίτσκι.

The post Πάλη: Στα ρεπεσάζ του Ευρωπαϊκού ο Σαββουηλίδης appeared first on sportime.gr.