Aκύρωσε γκολ με VAR χωρίς να υπάρχει VAR

Ο Γουιλμάρ Ρολδάν έγραψε ιστορία στην Κολομβία! Έγινε ο πρώτος διαιτητής στο πρωτάθλημα που δεν μετράει γκολ με την χρήση VAR. Λεπτομέρεια! Στο πρωτάθλημα Κολομβίας δεν υπάρχει VAR!

Το ματς ήταν Μπουκαραμάνγκα - Σάντα Φε και το σκορ 0-1 στο 78ο λεπτό!

Ο Νούνιες σκόραρε και ισοφάρισε για τους γηπεδούχους αλλά ο βοηθός σήκωσε το σημαιάκι! Παίκτες και των δύο ομάδων άρχισαν να διαμαρτύρονται έντονα! Ο Ρολδάν βρήκε την λύση. Δεν μέτρησε το γκολ
κάνοντας την κίνηση του VAR αλλά στο πρωτάθλημα Κολομβίας ακόμα δεν υπάρχει VAR. Απολαύστε τον!!

WILMAR ROLDÁN ANULÓ GOL E HIZO LA SEÑAL DEL 'VAR' EN COLOMBIA, ¡DONDE NO HAY VAR! LUEGO LO CONVALIDÓ

En el juego entre Bucaramanga e Independiente Santa Fe, parece que Wilmar Roldán inauguró el VAR en Colombia.

— elambito (@elambito) April 8, 2019

Για την ιστορία... όλο αυτό κράτησε αρκετά λεπτά και ο διαιτητής Ρολδάν τελικά το μέτρησε το γκολ που ήταν και η σωστή απόφαση! Στο τέλος η Μπουκαραμάνγκα έκανε την ανατροπή και νίκησε 2-1!