Λέικερς: Η «βασιλική» εμφάνιση και ο «βρυχηθμός» του ΛεΜπρόν Τζέιμς για το 3-1! (vid)

Μετά από ένα  ματς ντέρμπι, οι Λέικερς επιβλήθηκαν με 102-96 των Χιτ στο τέταρτο παιχνίδι των τελικών του NBA και έκαναν το 3-1 στην σειρά των τελικών του NBA. Και για τη νίκη αυτή το μεγαλύτερο μερτικό ανήκει στον ΛεΜπρόν Τζέιμς.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Χιτ – Λέικερς 96-102: Ο ΛεΜπρόν τους οδηγεί στην κούπα του πρωταθλητή! (3-1)

Ο «Βασιλιάς» πήρε την ομάδα στις πλάτες στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα, ολοκληρώνοντας το παιχνίδι

με 28 πόντους (8/16 εντός παιδιάς, 2/5 τρίποντα, 10/12 βολές), 12 ριμπάουντ και 8 ασίστ σε 39 λεπτά συμμετοχής.

Απολαύστε στο παρακάτω βίντεο τα όσα έκανε ο ΛεΜπρόν Τζέιμς στο Game 4.

Here’s to the King pic.twitter.com/xcr9zvN6im

Los Angeles Lakers (@Lakers) October 7, 2020

pic.twitter.com/MVstPPI2mG

AD: Another Dagger pic.twitter.com/IiRnAee11w

Το άρθρο Λέικερς: Η «βασιλική» εμφάνιση και ο «βρυχηθμός» του ΛεΜπρόν Τζέιμς για το 3-1! (vid) εμφανίστηκε πρώτο στο sportime.gr.