Μπακς – Καβαλίερς 125-108: Το σερί μεγαλώνει, ο Αντετοκούνμπο σαρώνει (vids)

Οι Μιλγουόκι Μπακς είναι ασταμάτητοι. Το ίδιο και ο Γιάννης Αντετοκούνμπο. Στον ίδιο εκνευριστικό – για τους αντιπάλους – ρυθμό. Κάθε νύχτα. Δίχως φρένο. Απέναντι στους Κλίβελαντ Καβαλίερς κατέγραψαν την 18η συνεχόμενη νίκη τους (24-3).

Δύο λιγότερες από την ισοφάριση του ρεκόρ της ομάδας του 1971 (20 νίκες). H τελευταία ομάδα που νίκησε τους Μπακς ήταν η Γιούτα στις 8 Νοεμβρίου!

Ούτε αυτή τη φορά οι Μπακς είχαν γεμάτο το ρόστερ τους. Πριν από το τζάμπολ ο Έρικ Μπλέντσο αισθάνθηκε ενοχλήσεις στο πόδι και δεν αγωνίστηκε. Κανένα πρόβλημα.

Έτσι και ο αλλιώς, ο

Μάικ Μπουντενχόλζερ έπρεπε να κάνει ροτέισον. Μη λησμονούμε πως οι Μπακς είχαν αγωνιστεί και το προηγούμενο βράδυ!

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο μέτρησε 29 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ σε 23 λεπτά. Στα δύο τελευταία δωδεκάλεπτα ο Giannis έκανε σπάνιες εμφανίσεις στο παρκέ, με τη διαφορά να είναι σταθερά πάνω από τους 20 πόντους.

O Κρις Μίντλετον έμεινε στο παιχνίδι μόλις για 22 λεπτά. Δεν υπήρχε λόγος για παραπάνω. Σε αυτό το διάστημα είχε 24 πόντους και 6 ασίστ.

Δεκαπέντε πόντους πέτυχε η… ρεζέρβα του Μπλέντσο, Ντόντε ΝτεΒιτσένζο με 6/8 σουτ.

Για τους Καβαλίερς (6-20) o Πόρτερ Τζούνιορ είχε 15 πόντους.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι Μπακς είχαν 57% στα σουτ τους, με αποτέλεσμα το σκορ να φτάσει