Premier League: Μαγική ανατροπή με 2 γκολ στις καθυστερήσεις η Γιουνάιτεντ – «Ξεμπούκωσε» με 4αρα η Τσέλσι

Με συναρπαστικό τρόπο άνοιξε σήμερα η αυλαία της 8ης αγωνιστικής στην Premier League, με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να κάνει μια μαγική ανατροπή στις καθυστερήσεις του αγώνα με την Μπρέντφορντ ενώ Τσέλσι και Τότεναμ συνέχισαν επίσης με νίκες.

Πιο συγκεκριμένα, στο Όλντ Τράφορντ, η Γιουνάιτεντ γλίτωσε το κάζο ανατρέποντας το σκορ με δύο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα κόντρα στη Μπρέντφορντ,

η οποία προηγήθηκε της ομάδας του Τεν Χαγκ με 0-1.

Ένα τέρμα του Γιένσεν στο πρώτο ημίωρο της αναμέτρησης και ειδικότερα στο 26ο λεπτό έπειτα από ασίστ του Γουίσα, ήταν αρκετό για να σοκάρει τη Γιουνάιτεντ που όλα έδειχναν πως το μόνο που θα καταφέρει ήταν να σώσει την παρτίδα στο 93΄με τον Μακ Τόμινει να ισοφαρίζει σε 1-1.

Η λύση όμως ήρθε από τον ίδιο παίκτη που έπειτα από ασίστ του Μαγκουάιρ σκόραρε στο 90+7′ για το τελικό 2-1 και έγινε ο ήρωας της αναμέτρησης.

Premier League: «Ξεμπούκωσε» με 4αρα η Τσέλσι – Νίκη στο Λούτον για την ασταμάτητη Τότεναμ

Από εκεί και πέρα, στα υπόλοιπα παιχνίδια της σημερινής ημέρας και πιο συγκεκριμένα στο παιχνίδι που άνοιξε το πρόγραμμα, η Τότεναμ απέδειξε πως είναι ασταμάτητη.

Μετά τη νίκη κόντρα στη Λίβερπουλ, η ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου, πέρασε νικηφόρα από την έδρα της νεοφώτιστης Λούτον, με σκορ 0-1.

Το μοναδικό γκολ για τα «Σπιρούνια» που φιγουράρουν στην πρώτη θέσης της βαθμολογίας (με ένα παιχνίδι περισσότερο), πέτυχε ο Βαν Ντε Βεν έπειτα από ασίστ του Μάντισον.

Με αυτόν τον τρόπο, η Τότεναμ έφτασε τους 20 πόντους έως τώρα.

Ικανοποίηση όμως έφερε το Σάββατο 7 Οκτωβρίου και σε μια ακόμη ομάδα του Λονδίνου και ειδικότερα στη Τσέλσι, που «ξεμπούκωσε» με εκτός έδρας 4αρα (1-4) επί της Μπέρνλι.

Αρχικά, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 15ο λεπτό, όμως τότε ήρθε το ντεμαράζ της ομάδας του Ποτσετίνο που σκόραραν τέσσερις φορές με δράστες τους Πάλμερ, Στέρλινγκ και Τζάκσον ενώ η ισοφάριση του σκορ ήρθε με αυτογκολ του Αλ-Νταχίλ.