Βέρντερ Βρ. – Χόφενχαϊμ 2-3: Πήρε το… θρίλερ στο 90+3′ με τον Μπούλτερ!

Φοβερό παιχνίδι στη Βρέμη με πέντε γκολ, τα δύο εκ αυτών στις καθυστερήσεις. Η Χόφενχαϊμ επέστρεψε στις νίκες, επικράτησε με 3-2 της Βέρντερ Βρέμης για την 7η «στροφή» της Bundesliga.

Tο προβάδισμα στην αναμέτρηση πήρε η φιλοξενούμενη ομάδα με τον Μπάιερ στο 8ο λεπτό, η «απάντηση» από τους γηπεδούχους ήρθε στο 17′ με τον Σμιντ. Στο 29ο λεπτό ο Πρέμελ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στη Χόφενχαϊμ και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ 1-2.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Στάγε ισοφάρισε για τους Βέρντερ, αλλά ο Μπούλτερ στο 90+3′ κράτησε το καλύτερο για το τέλος και «έκλεψε» το «τρίποντο» για τη Χόφενχαϊμ.

Στην 4η θέση του γερμανικού πρωταθλήματος βρίσκεται η Χόφενχαϊμ με 15 βαθμούς, η οποία συνεχίζει την… τρελή πορεία της, ενώ η Βέρντερ Βρέμης είναι στην 14η με μόλις 6 ύστερα από δύο σερί ήττες.