Συνεχίζουν ακάθεκτα τα “ελάφια” (photo)

Οι Μιλγουόκι Μπακς πέρασαν νικηφόρα και από το Ορλάντο, μετά το 113-105 επί των τοπικών Μάτζικ και έφτασαν τις 33 νίκες στην εφετινή κανονική περίοδο. Μεγάλος πρωταγωνιστής για μια ακόμα φορά την εφετινή σεζόν, ήταν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ο οποίος σημείωσε double double με 25 πόντους και 13 ριμπάουντ, σε 32,24 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, ο διεθνής Έλληνας παίκτης είχε πέντε ασίστ και δυο κλεψίματα. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Έρικ Μπλέντσο με 30 πόντους. Ο Μάλκολμ Μπρόγκντον
σταμάτησε στους 18 πόντους και ο Κρις Μίντλετον στους 15.

Από την άλλη πλευρά, πρώτος σκόρερ για τους γηπεδούχους ήταν ο Νίκολα Βούτσεβιτς, ο οποίος σημείωσε 27 πόντους. Στους 16 πόντους σταμάτησε ο Τέρενς Ρος και στους 14 ο Ντι Τζέι Όγκουστιν. Αυτή ήταν η 33η εφετινή νίκη των “ελαφιών” σε σύνολο 45 αναμετρήσεων στην κανονική περίοδο, ενώ οι Μάτζικ γνώρισαν την 27η εφετινή τους ήττα σε σύνολο 46 αναμετρήσεων.

Οι πόντοι:

Μάτζικ: Άιζακ 6, Σίμονς 10, Βούτσεβιτς 27, Φουρνιέ 11, Όγκουστιν 14, Μπρίσκο 7, Ρος 16, Μάρτιν 12, Μπάμπα 5

Μπακς: Μίντλετον 15, Αντετοκούνμπο 25, Λόπες 8, Μπρόγκντον 18, Μπλέντσο 30, Μπράουν 3, Χιλ 2, Ουίλσον 8, Ιλιασόβα 3, Σνελ 6